Migrena - Apteki Pharmavita - naturalne suplementy diety

tło strony
Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA
Calivita Partner Apteka

Migrena

Migrena
* - produkt dostępny w ofercie globalnej Calivita International. Lista produktów firmy Calivita ma charakter informacyjny! Przedstawia najodpowiedniejsze suplementy wspierające funkcje organizmu w przypadku danej dolegliwości. Niektóre przedstawione produkty Calivita nie powinny być stosowane jednocześnie. Informacje tu zawarte służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie zastępują diagnozy, konsultacji lekarskiej czy farmakologicznego leczenia.

Ból głowy – niech nie zepsuje Ci humoru!

Już myślisz, że wszystko masz dokładnie zaplanowane i nic nie może przeszkodzić Ci w osiągnięciu zamierzonego celu?! Aż tu nagle… pojawia się Twój wróg - ból głowy. Odbiera Ci całą radość chwili, skutecznie psuje nastrój, zniechęca do dalszych działań i nie pozwala się skupić. Co robić? Istnieje kilka metod, które mogą Ci pomóc w profilaktyce bólu głowy. Zapoznaj się z nimi!

Unikaj stresujących sytuacji, rozładuj złe emocje


Od dawna wiadomo, że stres nie jest sprzymierzeńcem człowieka. Staraj się codziennie znaleźć chwilkę dla siebie - na relaks oraz nie kumuluj złości i gniewu w organizmie. Wyjaśniaj wszystkie sprawy na bieżąco oraz nie odkładaj ważnych zadań na ostatnią chwilę.

Wysypiaj się i nie przemęczaj organizmu

Postaraj się zasypiać o tej samej porze każdego dnia i nie siedź do późnej nocy. Kładź się spać ok. 21-22, gdyż właśnie pomiędzy dwudziestą pierwszą a pierwszą w nocy organizm najlepiej się regeneruje i tak naprawdę są to najważniejsze godziny snu. Ponadto w ciągu dnia unikaj przemęczania organizmu - kumulowanie zbyt dużej ilości myśli w głowie, a także przeforsowanie fizyczne często nie pozwala nam zasnąć i może prowadzić do pojawiania się bólu głowy.

Zacznij zdrowo się odżywiać

kapsułki omega 3Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa prawidłowe żywienie. Jednak po głębszej analizie, łatwo możemy się przekonać, iż to co jemy, wpływa na praktycznie każdą sferę naszego życia. Dobrze zbilansowana dieta może zapobiec bólom głowy. Dlatego też warto 5 razy dziennie sięgać po warzywa i owoce oraz korzystać z dobrodziejstw produktów pełnoziarnistych. Naszymi sprzymierzeńcami mogą okazać się witaminy z grupy B oraz magnez (Stress Management, MagneZi B6), które wspierają funkcjonowanie układu nerwowego, redukują uczucie zmęczenia oraz są pomocne w łagodzeniu napięcia dnia codziennego, a także kwasy tłuszczowe omega 3 (Omega 3) korzystnie wpływające na funkcjonowanie mózgu. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Dlatego też pij co najmniej 2 litry wody dziennie i nie zapominaj o najważniejszym posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Postaraj się jeść o regularnych porach i zadbaj by posiłki były mniejsze objętościowo, ale za to pojawiały się częściej - 4-5 razy w ciągu doby.  Ogranicz konsumpcję alkoholu oraz kofeiny, a także słodyczy i słodzików, które mogą wywołać niekorzystne objawy.

Zwiększ aktywność fizyczną

Postaw przede wszystkim na jogę, która wycisza i relaksuje organizm. Skorzystaj także z dobroczynnego wpływu energicznego spaceru na świeżym powietrzu. Wysiłek fizyczny pozwala nie tylko zredukować napięcie i stres po całym dniu pełnym emocji, ale dodatkowo poprawia nastrój.


Nie zapominaj o odpoczynku dla oczu

W dzisiejszych czasach większość z nas nie wyobraża sobie życia bez komputera, telewizora czy telefonu komórkowego. Niestety długotrwałe korzystanie z tego typu urządzeń może powodować zmęczenie naszych oczu. Dlatego też po każdej godzinie pracy przy komputerze, rób 5-cio minutową przerwę. Spójrz na krajobraz za oknem najdalej jak możesz albo zasłoń oczy dłońmi (nie uciskając powiek). Przyniesie to ukojenie i odprężenie dla oczu.  Dodatkowo możesz wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie oczu z pomocą Lutein PLUS - suplementu diety, który w swoim składzie zawiera luteinę, zeaksantynę, witaminę C, witaminę A oraz ekstrakt z owoców borówki czarnej - źródło antocyjanów, które dzięki właściwościom antyoksydacyjnym i korzystnemu wpływowi na integralność naczyń krwionośnych pomagają zachować prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Pamiętaj również o częstym wietrzeniu pomieszczeń, w których przebywasz oraz nawilżaj powietrze.

REKLAMA
Wróć do spisu treści