Suplementacja kapsułkami Omega 3

Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA
Calivita Partner Apteka

Suplementacja kapsułkami Omega 3

Apteki Pharmavita - naturalne suplementy diety
    
Kwasy omega 3 zwane nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, które w organizmie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Należy włączyć je do codziennej diety aby zabezpieczyć organizm przed niedoborem składników, których utrata wiąże się ze spadkiem odporności, zaburzeniami nerwowymi oraz problemem związanym z układem krwionośnym. W rezultacie można dostrzec niekorzystne objawy uwidaczniające się na zewnątrz w postaci, suchości skóry, bladości, trudno gojących się ran oraz pękających naczynek w okolicach twarzy i na ciele.
omega 3 - rybka z kapsułek
Tłuszcze to podstawowe a zarazem wysokoenergetyczne składniki, które znajdują się w żywności, pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Warto jednak zwrócić uwagę na różnicę jaka istnieje pomiędzy nimi. Otóż tłuszcze zwierzęce to inaczej nasycone kwasy tłuszczowe, nadmiar ich może przyczynić się do otyłości, nowotworów jelita grubego oraz zaburzenia układu krążenia, natomiast tłuszcze roślinne to te, które nazywane są nienasyconymi.

Korzystnym rozwiązaniem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest wybór kwasów nienasyconych z grupy n-3 i n-6, nie mogą one być syntetyzowane przez samego człowieka, dlatego muszą być dostarczane w diecie z pożywieniem. Kwasy omega 3 w swoim składzie zawierają między innymi: kwas α-liponowy wykazujący działanie antyoksydacyjne, ponadto działa on korzystnie na procesy metaboliczne oraz poprawia pracę wątroby.


Skład kwasów omega 3

Kwas eikozapentaenowy pozytywnie wpływa na funkcje układu nerwowego, dlatego stosowany w jest w przypadkach trudności związanych z koncentracją.
Kwas dokozaheksaenowy powoduje zmniejszenie stężenia trójglicerydów we krwi. Istotne znaczenie ma w kwestii cholesterolu, który odkłada się w naczyniach krwionośnych.

Rola kwasów omega 3 polega na dostarczaniu tłuszczów tych, które wpływają dobroczynnie na zdrowie człowieka. Zalecane jest ich spożywanie u osób zdrowych oraz chorujących na przewlekłe choroby takie jak: cukrzyca, niewydolność serca, choroba wieńcowa.

Dobroczynne działanie
REKLAMA
Wróć do spisu treści