Chelated Zinc - Apteki Pharmavita - naturalne suplementy diety

Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA
Calivita Partner Apteka

Chelated Zinc

Chelated Zinc
NIEZBĘDNE MIKROELEMENTY

Dostępne opakowanie:

100 tabletek

Skład:

Cynk (chelat aminokwasowy)

15 mg

Wskazania:

Działanie cynku:
- przeciwdziała zaburzeniom wzrostu i rozwoju u dzieci i młodzieży,
- zapobiega wbudowaniu do kości i zębów kadmu i ołowiu zamiast wapnia,
- przy przeziębieni
u,
- pomocny w niedoczynności tarczycy oraz w terapii przeciwnowotworowej,
- dla cukrzyków, bierze udział w tworzeniu insuliny,
- w I trymestrze ciąży z powodu budowy ścian łożyska,
- przeciwdziała poronieniom,
- u kobiet stosowany przy nieregularnych miesiączkach,
- przeciwdziała zaburzeniom umysłowym i oddziałuje pozytywnie na inteligencję.

W problemach ze skórą cynk przyspiesza leczenie:
- przy trądziku uruchamia z wątroby wit. A, odtłuszcza skórę,
- na 10 dni przed operacją i po niej, w leczeniu poparzeń,
- dla osób zażywających doustne tabletki antykoncepcyjne oraz leki,
- wewnętrznie goi wrzody żołądka, stosowany w chorobach wątroby,
- pomocny w leczeniu owrzodzeń szczególnie u cukrzyków, w owrzodzeniu nóg spowodowanym przez żylaki oraz w chorobach układu krążenia.

Dawkowanie i sposób użycia:

1 tabletka dziennie lub wg zaleceń.

Chelated Zinc
suplement diety

   
Opis:
Tabletki zawierające organiczny związek cynku w formie chelatów, dobrze przyswajalny i efektywnie wykorzystywany przez organizm. Cynk działa w naszym organizmie jak policjant kierujący ruchem. Nadzorując pracę systemów enzymatycznych, wpływa na wiele procesów przemiany materii.

Jest składnikiem wielu enzymów, które są odpowiedzialne za kilka tysiące zadań: od wzrostu komórek do wytwarzania testosteronu (hormonu płciowego). Cynk jest magazynowany w organizmie w niewielkich ilościach, dlatego zachodzi potrzeba regularnej jego dostawy. Jeśli chociaż tylko przez tydzień będzie go za mało, spowalnia się rozwój mięśni i słabnie system immunologiczny (możliwość przeciwstawiania się chorobom).

Cynk jest niezbędny w syntezie białka i przy wytwarzaniu DNA. Wspomaga powstawanie insuliny (hormonu trzustki, potrzebnego do regulacji przemiany cukrów). Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Zapewnia prawidłowy rozwój narządów rozrodczych oraz czynność prostaty. Reguluje zdolność skurczu mięśni. Według najnowszych badań, cynk korzystnie wpływa na czynność mózgu oraz na skuteczność leczenia schizofrenii. Przyspiesza gojenie się ran, pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z przerostem prostaty, a także może być pożyteczny w leczeniu bezpłodności. Obniża poziom cholesterolu w organizmie, korzystnie wpływa na proces wzrostu i sprawność umysłową, może pomóc w leczeniu niektórych zaburzeń umysłowych. Przywraca uczucie smaku i usuwa białe plamki z płytek paznokci. Z doświadczeń wynika, że niejednemu mężczyźnie, który ma zaburzenia potencji, mogą znacznie pomóc dodatki żywieniowe z cynkiem i witaminą B6. Właśnie z tego powodu, szczególnie mężczyźni powinni zadbać o odpowiedni poziom cynku w organizmie - niezależnie od tego, czy mają problemy z prostatą, czy też nie.

Podawanie cynku i magnezu osobom starszym wpływa korzystnie na ich samopoczucie. Kobiety, które mają nieregularne miesiączki, powinny zastosować preparaty cynkowe, zanim lekarz zaleci im kurację hormonalną. Głównym zagrożeniem ludzi mieszkających w dużych miastach jest ołów i kadm, które dostają się do powietrza z rur wydechowych samochodów oraz z dymu papierosowego. Przy zmniejszonej ilości cynku organizm pobiera więcej ołowiu i kadmu; ale jest też odwrotnie: zażywając cynk można zmniejszyć pobór tych trujących substancji. Cynk stanowi więc ochronę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego środowiska. Sportowcy potrzebują więcej cynku niż wynosi przeciętne zapotrzebowanie, ponieważ tracą dość dużo tego pierwiastka podczas treningów i zawodów.

Cynk - ZnSporo cynku znajduje się w mięsie, w owocach morza (ryby, kraby itd.) oraz w jajkach. Inne dobre źródła cynku to kiełki pszenicy, drożdże piwne, pestki dyni, mleko i musztarda.


UWAGA!
Wapń oraz wyższe dawki błonnika mogą zmniejszyć absorpcję cynku.
Zapotrzebowanie na wyższe dawki cynku występuje w przypadku zwiększonej aktywności fizycznej, ciężkiej pracy fizycznej, u kobiet w okresie ciąży oraz podczas karmienia piersią.
W przypadku dużego zapotrzebowania na cynk zalecane jest przyjmowanie preparatu Mega Zinc.


Słowa kluczowe: Chelated Zinc, cynk,
cynk chelatowy, chelat cynku, apteka, sklep, odporność, przeziębienie, skóra, cukrzyca

Preparaty mineralne

Chelated Zinc opinie - podziel się z nami swoimi doświadczeniami z cynkiem chelatowanym
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Dziękujemy za wszystkie opinie o Chelated Zinc
REKLAMA
Wróć do spisu treści