Ginkgo XC - Apteki Pharmavita - naturalne suplementy diety

Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA
Calivita Partner Apteka

Ginkgo XC

Ginkgo XC

Dostępne opakowanie:

100 tabletek

Skład:

Składnik aktywny/1 tabletka:
Ekstrakt z liści Ginkgo biloba
(std. 24% flawonoglikozydów,
6% terpenów) 90 mg

Wskazania:

Ginkgo biloba jest zalecany osobom w starszym wieku (wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu), przepracowanym oraz narzekającym na zimne kończyny. Ponadto Ginkgo biloba to antyoksydant, którego składniki aktywne mogą chronić komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki.

Dawkowanie i sposób użycia:

1 tabletka dziennie po posiłku.

UWAGA!

Przyjmowanie miłorzębu japońskiego nie jest zalecane w przypadku kobiet w ciąży, karmiących piersią, osób przyjmujących antykoagulanty oraz przed zabiegiem operacyjnym, ponieważ mogą one wydłużyć czas krzepnięcia krwi.
Osoby cierpiące na cukrzycę przed zastosowaniem preparatu powinny zasięgnąć porady lekarskiej.

Ginkgo XC
suplement diety
WZMOCNIJ CIAŁO I UMYSŁ!
   
Opis:
Ginkgo biloba (Miłorząb japoński) jest jednym z najstarszych drzew w historii Ziemi. Pomimo, że roślina ta jest znana od XVII wieku (pierwsza sadzonka tego drzewa, która rośnie do dnia dzisiejszego, została posadzona w Holandii w 1730 r.), nadal jest bardzo popularna. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom jest znana na całym świecie.

Ginkgo biloba jest dwupiennym drzewem liściastym, należącym do klasy Ginkgopsida, z podgromady Gymnospermae. Jest najstarszym drzewem świata istniejącym od ponad 200 mln lat, dlatego też nazywane jest „żywą skamieliną”. Jest unikalnym okazem w świecie roślin, w naturalnym środowisku istnieje kilkanaście gatunków.

Miłorząb japoński został odkryty w stanie naturalnym w Chinach, leczliście miłorzębu

dzięki jego szczególnym właściwościom zyskał popularność na całym świecie. Roślina w stanie niezmienionym utrzymała się przy życiu przez 150 mln lat, w czasie istotnych zmian klimatycznych, co może świadczyć o jej niezwykłej odporności. Była również zasadzana w ogrodach przyklasztornych i świątyniach i dzięki troskliwej opiece mnichów oraz z uwagi na unikalne właściwości zdrowotne, była traktowana jako drzewo święte. Wśród składników aktywnych Ginkgo biloba można wyróżnić dwie grupy: flawonoglikozydy i terpeny. Najważniejszymi składnikami wśród flawonoglikozydów są kempferol i kwercetyna. Natomiast w grupie terpenów istotne są ginkgolidy oraz bilobalidy. Ginkgolidy oraz bilobalidy obecne są jedynie w Ginkgo biloba.

ludzie z dobrą pamięcią

Flawonoglikozydy obecne w Ginkgo biloba mogą przyczynić się do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, właściwego przepływu krwi oraz do odpowiedniej podaży tlenu i składników odżywczych do komórek. Z tego powodu stosowanie tej rośliny zaleca się przede wszystkim osobom w starszym wieku (wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mózgu), przepracowanym oraz narzekającym na zimne kończyny. Ponadto Ginkgo biloba to wspaniały antyoksydant, którego składniki aktywne mogą chronić komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki.

Słowa kluczowe:
Ginkgo XC, apteka, sklep Calivita, Ginkgo biloba, Miłorząb japoński

Preparaty roślinne

REKLAMA
Wróć do spisu treści