Iron Plus - Apteki Pharmavita - naturalne suplementy diety

Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA
Calivita Partner Apteka

Iron Plus

Iron Plus
ŻELAZNE ZDROWIE

Dostępne opakowanie:

100 tabletek

Skład:
Żelazo (fumaran żelazawy w postaci chelatu organicznego)
14 mg
Witamina C
30 mg

Bioflawonoidy z cytrusów

10 mg

Wskazania:

Wskazania:
brak żelaza, odbija się na naszym samopoczuciu:
- stałe zmęczenie,
- obniżenie sprawności fizycznej,
- zmniejszenia się koordynacji ruchowej,
- senność, zmniejszenie się uwagi koncentracji, utrudnione uczenie się i co za tym idzie obniżenie poziomu inteligencji u dzieci,
- niskorosłość, przewlekłe infekcje wirusowe oraz blednica,
- zmniejszenie apetytu, bóle głowy, osłabienie potencji, zaburzenia snu.

Kobieta z żelaznym mieczem

Dawkowanie i sposób użycia:

1 tabletka dziennie lub wg zaleceń.

Iron Plus
suplement diety
   
Opis:
Tabletki zawierające żelazo w postaci chelatów, bioflawonoidy oraz witaminę C. Starannie dobrany zestaw składników wzmaga wchłanianie żelaza przez organizm.

Żelazo jest pierwiastkiem niezbędnym do życia, koniecznym do syntezy hemoglobiny wchodzącej w skład krwinek czerwonych, mioglobiny (będącej czerwonym pigmentem mięśni) oraz niektórych enzymów.
Ogólna ilość żelaza w organizmie dorosłego człowieka wynosi od 3 do 5 gramów. Największe jego ilości znajdują się we krwi, w hemoglobinie, tzn. w barwniku krwinek czerwonych, który przenosi tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu. Pozostała część żelaza wchodzi w skład ferrytyny, hemosyderyny, mioglobiny oraz różnych enzymów. Składnik ten uczestniczy również w innych funkcjach organizmu, m. in. w procesie wytwarzania energii. Jest także niezbędny w podziale komórek.

Organizm ludzki nie potrafi syntetyzować żelaza, dlatego musimy dostarczać je wraz z pożywieniem. Niestety, ale tylko około 6-10% z ogólnej ilości spożywanego żelaza jest wchłaniane i przekazywane do krwi. Stąd przy źle zbilansowanej diecie mogą powstawać jego niedobory, z którymi ostatnio spotykamy się dość często. Dlatego potrzebujemy żelaza w postaci suplementacji.

Łatwo możemy zrozumieć znaczenie żelaza, jeśli wiemy, że od niego przede wszystkim zależy ile tlenu dostanie nasz mózg, serce, wątroba, mięśnie i inne tkanki. Żelazo wspomaga wzrost, zwiększa zdolność przeciwstawiania się chorobom, usuwa zmęczenie, zapobiega powstawaniu anemii i przywraca naturalny kolor skórze. W ciągu miesiąca kobiety tracą prawie dwukrotnie więcej żelaza niż mężczyźni.

Żelazo i wapń to dwa składniki mineralne, których, jak wskazują badania, najbardziej brak w diecie kobiet. Zapotrzebowanie kobiety na żelazo to przeciętnie 15 mg dziennie, a kobiety w ciąży lub karmiącej piersią - nawet 30 mg dziennie. Jest niemal niemożliwe, żeby kobieta w ciąży otrzymała z pożywienia taką ilość żelaza, gdyż dobrze zrównoważona dieta w 1000 kalorii zawiera tylko 6 mg tego pierwiastka. Około 10-50% niemowląt, dzieci, nastolatek, kobiet w ciąży, osób uprawiających sport, jak również pań w starszym wieku ma niedobór żelaza. Oznaki tego niedoboru u dzieci uwidaczniają się na ogół w postaci słabszej koncentracji, zmniejszenia koordynacji ruchów, możliwości uczenia się oraz obniżenia poziomu inteligencji.

Niedobór żelaza może spowodować rozdwajanie się końców włosów, łamliwość paznokci oraz zmęczenie i zawroty głowy.

Osoby wypijające duże ilości kawy i herbaty powinny mieć świadomość, że zawarte w tych napojach substancje mogą utrudniać wchłanianie żelaza. Wrogami tego pierwiastka są również fosfoproteiny jajek oraz fityniany obecne w ziarnach pszenicy. Żelazo najlepiej jest przyjmować w formie chelatowej. Chelatowanie jest to proces, podczas którego pierwiastki są zmieniane w związki kompleksowe łatwo przyswajalne przez organizm. Podawanie składników mineralnych w formie chelatów aminokwasowych zwiększa stopień ich wchłaniania od trzech do dziesięciu razy.

Nowoczesne preparaty suplementujące żelazo, obok organicznego chelatu tego mikroelementu, zawierają też witaminę C i bioflawonoidy, które wspomagają przyswajanie żelaza przez organizm.

UWAGA!
Chociaż w organizmie zdrowego człowieka wchłanianie żelaza w znacznym stopniu zależy od aktualnych potrzeb organizmu, to jednak zażywanie zbyt dużej jego ilości może doprowadzić do choroby (hemochromatoza). Kobiety w ciąży i karmiące piersią zażywanie żelaza powinny skonsultować z lekarzem.
Mężczyźni, którzy zażywają multiwitaminy, tylko przy stwierdzonym niedoborze żelaza powinni przyjmować dodatkowo jego preparaty. Organiczne związki żelaza można zażywać razem z witaminą E, a żadne z nich nie straci swojej wartości.
Przyswajanie żelaza pogarsza się przy schorzeniach reumatycznych, grzybiczych lub przewlekłej opryszczce. W takich przypadkach dzienną dawkę trzeba zwiększyć.
Według Journal of Orthomolecular Medicine, podczas infekcji bakteryjnych nie powinno się zażywać żelaza, gdyż bakteriom też jest ono potrzebne do rozwoju. Organizm podczas infekcji nie zużywa żelaza, lecz je przechowuje, a dopiero po ustąpieniu gorączki zaczyna je wchłaniać. Dlatego przyjmowanie żelaza należy wznowić dopiero po wyleczeniu. Większa zawartość żelaza w tkankach i narządach zwiększa powstawanie wolnych rodników, rośnie więc zapotrzebowanie organizmu na antyoksydanty.

Słowa kluczowe:
Iron Plus, żelazo, 
apteka, sklep, osłabienie, zmęczenie, anemia, senność

Preparaty mineralne

Iron Plus opinie - podziel się z nami swoimi doświadczeniami z łatwo przyswajalnym żelazem
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Dziękujemy za wszystkie opinie o Iron Plus
REKLAMA
Wróć do spisu treści