Coenzyme Q10 - Apteki Pharmavita - naturalne suplementy diety

Pacjent - przycisk
podcień pod baner
pole pod menu
Zakupy - przycisk
Partner - przycisk
baner
Przejdź do treści
Ćwiczenia
REKLAMA
Calivita Partner Apteka

Coenzyme Q10

KATALIZATOR KOMÓREK

Dostępne opakowanie:

90 kapsułek

Gdzie kupić:

Produkt niedostępny


Skład:

Koenzym Q10 (CoQ10)

10 mg

Beta-karoten
(w przeliczeniu na Witaminę A)

600 µg

100 µg

Witamina E

10 mg

Selen

10 µg


Wskazania:

Koenzym Q10:
- dba o prawidłowy metabolizm komórki,
- niedobór może zaburzać prace serca i układu krążenia,
- znacznie wzrasta wydolność serca i zmniejszenie się zagrożenie powtórnym zawałem,
- reguluje ciśnienie krwi,
- w testach klinicznych, stosując chemioterapię razem z Q10, zmniejszono uboczne działania chemioterapii.

Dawkowanie i sposób użycia:

1-3 kapsułki dziennie lub wg zaleceń.

Coenzyme Q10
suplement diety
   

Opis:
Zapewnij swoim komórkom niezbędne źródło energii, tak byś mógł cieszyć się pełnią sił i witalnością! Koenzym Q10 jest właśnie tą substancją, która jest konieczna do dostarczenia komórkom energii. Jeśli komórki będą miały odpowiednią ilość koenzymu Q10, wówczas poczujesz przypływ energii w całym organizmie.

Koenzym Q10, określany także nazwą ubichinon, jest substancją witaminopodobną wszechobecną w żywych komórkach, gdy normalna ilość koenzymu Q10 w naszym ciele spada tylko o 25%, to mogą wystąpić zaburzenia w pracy serca i układu krążenia, jak również może pojawić się nadciśnienie i wiele innych chorób. Wzmacnia system immunologiczny.

W przyrodzie istnieje dziesięć różnych koenzymów Q, ale jedynie Q10 znajduje się w tkankach ludzkiego organizmu. Substancja ta jest niezbędna do życia każdej komórki, ponieważ jest odpowiedzialna za jej prawidłowy metabolizm. Utrzymuje w działaniu mitochondria będące mikroskopijną siłownią komórek, gdzie powstają wysokoenergetyczne związki fosforanowe (ATP), wykorzystywane do wielu procesów biochemicznych. Koenzym Q10, podobnie jak witamina E, jest również silnym antyutleniaczem. Mniej więcej do trzydziestego roku życia organizm sam wytwarza koenzym Q10 w wystarczającej ilości, lecz wraz z upływem lat nasze komórki zawierają coraz mniejszą jego ilość, którą należy uzupełniać poprzez odpowiedni skład posiłków lub dodatki żywieniowe.
Energia dzięki Q10
Uwagi:
Dobroczynne działanie koenzymu Q10 ujawnia się powoli, dopiero po parotygodniowym okresie jego zażywania. Jeśli ktoś już po paru dniach stosowania czuje się lepiej, to oznacza, że w jego organizmie istniał duży niedobór Q10; mimo poprawy samopoczucia należy nadal zażywać dawkę podtrzymującą w ilości 10-30 mg dziennie, aby zapobiec powtórnym niedoborom.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią, przed zażywaniem koenzymu Q10 powinny zasięgnąć porady lekarza.

Przechowywanie:
Koenzym Q10 należy chronić przed wysoką temperatura i światłem. Jakość czystego koenzymu Q10 obniża się w temperaturze powyżej 35C.

Słowa kluczowe:  
Coenzyme Q10, Calivita, koenzym Q10, apteka, sklep, serce, nadciśnienie, układ krążenia, chemioterapia, odporność

Antyoksydanty

Coenzyme Q10 opinie - podziel się z nami swoimi doświadczeniami z koenzymem Q10
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Dziękujemy za wszystkie opinie o Coenzyme Q10

Ze świata nauki Koenzym Q10 - ubichinon
      
„Koenzym Q10 jest składnikiem lipidów i występuje w błonach wszystkich komórek”.
Źródło: Błecha K., Wawer I.: Profilaktyka zdrowotna i fitoterapia. Rola suplementów diety, dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego, żywności funkcjonalnej oraz leków roślinnych. Bonimed, Żywiec, 2011, s. 109.

Koenzymi Q10 dodaje energii„Maksymalne stężenie koenzymu Q10 występuje w tkankach człowieka w wieku około 20 lat. Wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza”.

Źródło: Czernic A. i wsp.: Wpływ suplementacji koenzymem Q10 na enzymatyczną obronę antyoksydacyjną krwinek czerwonych ludzi zdrowych. Probl. Hig. Epidemiol. 2011, 92(3), s. 633.

„… ze względu na rozpuszczalność koenzymu Q10 w tłuszczach, związek ten wchłania się lepiej z przewodu pokarmowego przy spożyciu go po jedzeniu niż na czczo…”.


Źródło: Siemieniuk E., Skrzydlewska E.: Koenzym Q10 – biosynteza i znaczenie biologiczne w organizmach zwierząt i człowieka. Postępy Hig. Med. Dośw. (online), 2005, 59, s. 156.

„Rola koenzymu Q w organizmie:
bierze udział w procesie fosforylacji, przy jego niedoborze organizm ma mniej energii
reaguje z wolnymi rodnikami zmniejszając stres oksydacyjny
zredukowana forma CoQ10 (ubichinon) regeneruje witaminę E, czyli przekształca rodnik tokoferolowy z powrotem do tokoferolu…
ubichinon chroni przed utlenieniem wielonienasycone kwasy tłuszczowe lipidów i fosfolipidów
zapobiega wypływowi jonów z komórki (Mg, Ca, K), szczególnie korzystnie wpływa na kanały wapniowe”.


Źródło: Błecha K., Wawer I.: Profilaktyka zdrowotna i fitoterapia. Rola suplementów diety, dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego, żywności funkcjonalnej oraz leków roślinnych. Bonimed, Żywiec, 2011, s. 109.

„Najważniejszym wskazaniem do stosowania koenzymu Q10 są przede wszystkim choroby układu krążenia, choroby przyzębia, cukrzyca, otyłość...”.


Źródło: Siemieniuk E., Skrzydlewska E.: Koenzym Q10 – biosynteza i znaczenie biologiczne w organizmach zwierząt i człowieka. Postępy Hig. Med. Dosw. (online), 2005, 59, s. 156.

„Sugeruje się, że egzogenny CoQ10 działa korzystnie na lokalną obronę immunologiczną zmienionych zapalnie dziąseł. Postuluje się ponadto wpływ na florę bakteryjną w jamie ustnej poprzez zmianę jej składu i aktywności enzymatycznej”.


Źródło: Drzewoski J.: Farmakologia kliniczna koenzymu Q10. Hedat, Warszawa, 2000, s. 37.

Dobre samopoczucie dzięki Q10 „… postuluje się możliwość zastosowania CoQ10 w terapii chorób neurologiczych, w patogenezie, których sugeruje się istotną rolę wolnych rodników. Do potencjalnych kandydatów zalicza się m.in. chorobę Parkinsona, Alzheimera, Huntingtona, stwardnienie rozsiane”.

Źródło: Drzewoski J.: Farmakologia kliniczna koenzymu Q10. Hedat, Warszawa, 2000, s. 41.

„Koenzym okazał się skuteczny w leczeniu prewencji migreny”.


Źródło: Wawer I.: Suplementy dla Ciebie. Wektor, Warszawa, 2009, s. 100.

„Okazało się też, że podawanie CoQ10 poprawia jakość spermy (ruchliwość plemników)”.


Źródło: Wawer I.: Suplementy dla Ciebie. Wektor, Warszawa, 2009, s. 101.

Powyższe informacje mają jedynie charakter informacyjny i zostały opracowane na podstawie dostępnych publikacji naukowych. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.

REKLAMA
Wróć do spisu treści